MPLAD30KP26AE3/TR
DigiKey Part Number
MPLAD30KP26AE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP26AE3/TR
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43V Clamp 696A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Unidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
43V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
696A