MPLAD30KP26A
DigiKey Part Number
MPLAD30KP26A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP26A
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43V Clamp 696A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP26A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
696A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
43V