MPLAD30KP20CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
34V Clamp 882A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP20CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP20CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP20CAE3
Description
TVS DIODE 20VWM 34VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD30KP20CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
882A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
34V