MPLAD30KP17AE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP17AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP17AE3
Description
TVS DIODE 17VWM 28.8VC PLAD
Detailed Description
28.8V Clamp 1041A (1.041kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP17AE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1041A (1.041kA)
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
28.8V