MPLAD30KP16CA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27.2V Clamp 1101A (1.101kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP16CA
DigiKey Part Number
MPLAD30KP16CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP16CA
Description
TVS DIODE 16VWM 27.2VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD30KP16CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1101A (1.101kA)
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.2V