MPLAD30KP120AE3/TR
DigiKey Part Number
MPLAD30KP120AE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP120AE3/TR
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD
Detailed Description
193V Clamp 156A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Unidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
156A