MPLAD18KP85CA/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD18KP85CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP85CA/TR
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Detailed Description
137V Clamp 132A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
132A