MPLAD18KP43CAE3/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD18KP43CAE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP43CAE3/TR
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Detailed Description
69.4V Clamp 260A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
260A