MPLAD18KP30CA
DigiKey Part Number
MPLAD18KP30CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Detailed Description
48.4V Clamp 372A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
372A