MPLAD18KP28CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD18KP28CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP28CAE3
Description
TVS DIODE 28VWM 45.5VC PLAD
Detailed Description
45.5V Clamp 396A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
396A