MPLAD18KP26CA/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD18KP26CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP26CA/TR
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC PLAD
Detailed Description
42.1V Clamp 428A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
428A