MPLAD18KP200A
DigiKey Part Number
MPLAD18KP200A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP200A
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Detailed Description
322V Clamp 56A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Unidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
322V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
56A