MPLAD18KP13CA
DigiKey Part Number
MPLAD18KP13CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD18KP13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PLAD
Detailed Description
21.5V Clamp 838A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
838A