MPLAD15KP75A
DigiKey Part Number
MPLAD15KP75A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP75A
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP75A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Active
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V