MPLAD15KP7.0A
DigiKey Part Number
MPLAD15KP7.0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP7.0A
Description
TVS DIODE 7VWM 12VC PLAD
Detailed Description
12V Clamp 1251A (1.251kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP7.0A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1251A (1.251kA)
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7V
Voltage - Breakdown (Min)
7.78V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12V