MPLAD15KP64CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
103V Clamp 147A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD15KP64CA
DigiKey Part Number
MPLAD15KP64CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP64CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
147A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V