MPLAD15KP54CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
87.1V Clamp 171A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD15KP54CA
DigiKey Part Number
MPLAD15KP54CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP54CA
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP54CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
171A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V