MPLAD15KP54A
DigiKey Part Number
MPLAD15KP54A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP54A
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Detailed Description
87.1V Clamp 171A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP54A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
171A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V