MPLAD15KP51CA
DigiKey Part Number
MPLAD15KP51CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP51CA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 183A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP51CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
183A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V