MPLAD15KP48CA
DigiKey Part Number
MPLAD15KP48CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
77.4V Clamp 195A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP48CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
195A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V