MPLAD15KP40CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
64.5V Clamp 234A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD15KP40CA
DigiKey Part Number
MPLAD15KP40CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP40CA
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD15KP40CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
234A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V