MPLAD15KP30CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
48.4V Clamp 309A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD15KP30CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD15KP30CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP30CAE3
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD15KP30CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
309A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V