MPLAD15KP24CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
38.9V Clamp 384A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD15KP24CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD15KP24CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP24CAE3
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP24CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
384A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V