MPLAD15KP22CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
35.5V Clamp 423A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD15KP22CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD15KP22CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP22CAE3
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP22CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
423A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V