MPLAD15KP20AE3
DigiKey Part Number
MPLAD15KP20AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP20AE3
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Detailed Description
32.4V Clamp 462A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
EDA/CAD Models
MPLAD15KP20AE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
462A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V