MPLAD15KP18CA
DigiKey Part Number
MPLAD15KP18CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP18CA
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.2V Clamp 516A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
EDA/CAD Models
MPLAD15KP18CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
516A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V