MPLAD15KP15A
DigiKey Part Number
MPLAD15KP15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP15A
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PLAD
Detailed Description
24.4V Clamp 618A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
EDA/CAD Models
MPLAD15KP15A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
618A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V