MPLAD15KP130A
DigiKey Part Number
MPLAD15KP130A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD15KP130A
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
209V Clamp 71A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD15KP130A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V