MASMLJ60CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
96.8V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
DO-214AB
MASMLJ60CA
DigiKey Part Number
1086-6522-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ60CA
Description
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AB
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MASMLJ60CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Voltage - Breakdown (Min)
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
96.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A