MASMLJ6.5CA/TR
DigiKey Part Number
MASMLJ6.5CA/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ6.5CA/TR
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2V DO214AB
Detailed Description
11.2V Clamp 267.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
267.9A