MASMLJ45A
DigiKey Part Number
1086-6488-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ45A
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Detailed Description
72.7V Clamp 41.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MASMLJ45A Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.2A