MASMLJ43CA
DigiKey Part Number
1086-6486-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Detailed Description
69.4V Clamp 43.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MASMLJ43CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43.2A