MASMLJ24CAE3/TR
DigiKey Part Number
MASMLJ24CAE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ24CAE3/TR
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 77.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.2A