MASMLJ13AE3
DigiKey Part Number
1086-6413-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ13AE3
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Detailed Description
21.5V Clamp 139.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
EDA/CAD Models
MASMLJ13AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.4A