MASMLJ10CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
17V Clamp 176.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
DO-214AB
MASMLJ10CAE3
DigiKey Part Number
1086-6391-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLJ10CAE3
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MASMLJ10CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
176.4A