MASMLG54CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
MASMLG54CA
DigiKey Part Number
1086-6322-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG54CA
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO215AB
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MASMLG54CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Package / Case
DO-215AB, SMC Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A