MASMLG30A
DigiKey Part Number
1086-6284-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG30A
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO215AB
Detailed Description
48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MASMLG30A Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62A