MASMLG24AE3
DigiKey Part Number
1086-6273-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG24AE3
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AB
Detailed Description
38.9V Clamp 77.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MASMLG24AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.2A