MASMLG22CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
35.5V Clamp 84.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
MASMLG22CAE3
DigiKey Part Number
1086-6271-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG22CAE3
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO215AB
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MASMLG22CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A