MASMLG15CA
DigiKey Part Number
1086-6242-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO215AB
Detailed Description
24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MASMLG15CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A