MASMLG14CAE3
DigiKey Part Number
1086-6235-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG14CAE3
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO215AB
Detailed Description
23.2V Clamp 129.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MASMLG14CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.4A