MASMLG130AE3
DigiKey Part Number
1086-6225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG130AE3
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO215AB
Detailed Description
209V Clamp 14.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MASMLG130AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.4A