MASMLG120CAE3
DigiKey Part Number
1086-6219-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMLG120CAE3
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO215AB
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
193V Clamp 15.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MASMLG120CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.6A