MASMCJLCE75AE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
121V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MASMCJLCE75AE3
DigiKey Part Number
1086-6189-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCJLCE75AE3
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMCJLCE75AE3 Models
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)