MASMCJLCE64A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
103V Clamp 14.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MASMCJLCE64A
DigiKey Part Number
1086-6180-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCJLCE64A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMCJLCE64A Models
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.6A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)