MASMCJLCE33A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
53.3V Clamp 28.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MASMCJLCE33A
DigiKey Part Number
1086-6158-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCJLCE33A
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMCJLCE33A Models
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.1A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)