MASMCJLCE30A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
48.4V Clamp 31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MASMCJLCE30A
DigiKey Part Number
1086-6156-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCJLCE30A
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMCJLCE30A Models
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)