MASMCJLCE130A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
209V Clamp 7.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MASMCJLCE130A
DigiKey Part Number
1086-6126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCJLCE130A
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMCJLCE130A Models
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.2A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)