MASMCJ7.5A/TR
DigiKey Part Number
150-MASMCJ7.5A/TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-MASMCJ7.5A/TRCT-ND - Cut Tape (CT)
150-MASMCJ7.5A/TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCJ7.5A/TR
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.9V Clamp 116.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
116.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V