MASMCG20AE3
DigiKey Part Number
1086-5725-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCG20AE3
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Detailed Description
32.4V Clamp 46.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
EDA/CAD Models
MASMCG20AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.3A